19 Mart 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Delege seçimlerine bile şaibe bulaştı!

CHP’nin Türkiye genelinde yaptığı delege seçimlerinin çoğu kavgalı geçerken, bazı ilçelerde liste savaşı yaşanıyor. İstanbul’da en fazla delegenin seçildiği Kadıköy’de yaşananlar ise ‘pes’ dedirtecek cinsten!

KONTENJANA UYULMAMIŞ 

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, delege seçimlerinde cinsiyet ve genç kotasına uyulmadığı gerekçesiyle Kadıköy’e müdahale etmek istedi. Bunun üzerine Kadıköy ilçe başkanlığı il yönetiminin değişikliklerini kabul etmedi. İl yönetiminin listelere müdahil olmasını engelleyen Kadıköy ilçe başkanlığı, belgelerin orijinallerini il yönetimine vermedi. Canpolat bunun üzerine Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ve ilçe yöneticilerini disipline sevk etti.Ancak Özgür Aydın’ın oylamada ilçe yöneticileri lehinde oy kullanarak Canpolat’a tepkili bir konuşma yaptığı öğrenildi. 130 üyesi bulunan Beyoğlu İstiklal Mahallesi’nde de sadece bir oy kullanıldı. 

İl başkan adayıydı seçilemedi

CHP’de yapılan mahalle delege seçimlerinde en büyük şoku 2 yıl önce Canpolat’ın rakibi olarak İl Başkan adayı olan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek yaşadı. Zeybek, delege seçimlerinde üyelerin oylarını alamayınca seçilme hayalleri suya düştü. 

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü